Hotel First Class

Adres: Atınkum Mah. Yalı Cad. No: 135 Didim ALTINKUM Türkiye    Hotel İrtibat: 90 256 813 7316 Rezervasyon: +90 256 645 07 28

Didim Hakkında

Tarihçi Heredot’un tarifi ile “Tanrının yarattığı gökyüzü altındakien güzel Yeryüzü” muhteşem doğal zenginlikleri, pırıl pırıl denizi, mavi bayraklı koyları, yüzyıllar öncesindenbugünlere ulaşan tarihi, kültürel mirası, Didim İlçesi, ilk yerleşim izleri M.Ö 8000 yıllarına dayanır. M.Ö 16. yy itibarıyle bir çok koloni ve devletlere ev sahipliği yapan Didim İyonyalılar tarafından “kehanet merkezi” olarak kurulmuştur.
Didim’deki Apollon Kutsal yerinin ilk İon yerleşmesinden daha eski olduğu bilinir. Batı Anadolu kıyılarının en etkileyici anıtsal yapısı olarak kabul edilen tapınak, benzersiz bir planın, ihtişamın yanısıra günümüze kadar korunmuş hali ile de ziyaretçilerini her geçen yıl daha arttırarak ağırlamaya devam ediyor.
Apollon tapınağını koruyan, kötüleri taşa çeviren yılan saçlı Medusa’yı ve en önemlisi güneş tanrısı Apollon’u, Apollon tapınağında ziyaret etmek keyif vericidir.

Kehanetler şehri Didim sadece Apollon tapınağı ve tarihi yerleriyle görülmesi gerekenlerle sınırlı değildir.

Karadan denize doğru sürekli esen rüzgar, Didim’i nem oranı çok düşük ender bölgelerden birisi haline getirmiştir.

Dolayısıyla sağlık turizmi açısından önem kazanmasına neden olmuştur.
Romatizma, astım ve tansiyon hastalarının ilaçlarını terk ederek yaşamlarını daha sağlıklı devam ettirdikleri gözlemlenmiştir.

Didim tarih, kültür, sağlık ve spor turizmi açısından son yıllarda yurt-içi ve yurt-dışı turizminin daha çok tercih edilen turizm merkezi haline gelmiştir.
Didim konumu ve coğrafyasının yanısıra altın renkli kumsallarıyla, cennet gibi koylarıyla, güleryüzlü iklimin tüm özelliklerine ev sahipliği yapmakta olup; dünyaca ünlü Altınkum sahili ve sayısız mavi bayraklı koyları ile tatil turizmindeki başarısı kanıtlanmış olup Didim’i tercih eden bütün misafirler buradan memnun ayrılmışlardır.

Tatil Turizminde ivmesini her geçen gün yükseltmeye devam eden Didim’de Hotel First Class her türlü konaklama hizmeti konusunda önemli yerini almıştır.

Didim denilince tarih, deniz, kumsalın yanısıra her çeşit deniz ürünleri, muhteşem Ege lezzetinin buluştuğu mutfaklar ile farkını ortaya koyan Didim; zeytin ve zeytinyağı sektöründeki başarısı ile de turizmdeki çeşitliliğini ortaya koymaya devam ediyor.

Didim’e gelen misafirler yakındaki tarihi yerleri, Efes, Milet, Priene gibi antik şehirlerin yanısıra yine yakınlığından dolayı diğer turizm merkezleri olan Kuşadası ve Bodrum’u da günübirlik turlarla ziyaret etme imkanına sahiptirler.

Bodrum Hava alanı 90 km., İzmir Hava alanı 120 km., Dalaman hava alanı 150 km. mesafede olup; Yaz sezonu boyunca Didim – Bodrum arasında feribot seferleri yapılmaktadır.

Asırlar boyu sayısız mitoljik olaylarla iç içe yaşamış Heredot’un deyimiyle “dünyanın en güzel gökyüzüne ve iyi iklim sahip” Didim’de Ege’nin o eşsiz maviliğine, inanılmaz güzellikteki koylarına ve tarihine yelken açmaya çok yakınsınız.